ubezpieczenie turystyczne

Po co nam ubezpieczenie turystyczne w podróży?

Zanim wyjedziesz na daleką wyprawę… Gdy pakujemy się na „podróż życia” nie zawsze myślimy, o tym, że coś może pójść nie tak, możemy złamać nogę, zgubić bagaż, zostać okradzeni itd.

Po co nam ubezpieczenie turystyczne w podróży?

Zanim wyjedziesz na daleką wyprawę… Gdy pakujemy się na „podróż życia” nie zawsze myślimy, o tym, że coś może pójść nie tak, możemy złamać nogę, zgubić bagaż, zostać okradzeni itd. Czarnowidztwo na wyprawie życia nie jest mile widziane, ale… Człowiek przezorny powinien dmuchać na zimne, ubezpieczyć się od możliwych problemów, a w podróż wyruszyć w pełni zrelaksowanym. Jednym słowem: szaleństwo nie jest złe, ale nie można być kompletnie nieodpowiedzialnym. Piątka zakręconych ludzi wyjeżdża do Australii. Ktoś jest bałaganiarzem, który rozrzuca swoje rzeczy gdzie popadnie (i potem godzinami nie może ich znaleźć), ktoś inny bywa roztargniony i lekkomyślny (szczytem wszystkiego jest noszenie portfela z dokumentami w tylnej kieszeni spodni – wyciągnięcie portfela tak aby właściciel się nie zorientował to bułka z masłem, serio).

Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej zależy od tego, jaki rodzaj wyjazdu planujesz. Czy będzie to weekend z przyjaciółmi w europejskiej stolicy, czy może ekstremalna wspinaczka w Alpach? Zanim więc kupisz ubezpieczenie, przeanalizuj poniższe punkty:Dokad sie wybiersz ? Ubezpieczyciele wyróżniają dwie strefy geograficzne. Pierwszą jest Europa. Drugą możliwością, którą oferują firmy ubezpieczeniowe jest polisa obejmująca cały świat. Rozpiętość cenowa jest uzależniona od zakresu i rodzaju ubezpieczenia. Jak długo bedziesz w podrozy? Towarzystwa ubezpieczeniowe naliczają stawkę dzienną, czyli płacisz za każdy dzień ochrony. Z kim jedziesz? Cena ubezpieczenia może zależeć od wieku i liczby uczestników. Ubezpieczyciele oferują zniżki za wiek (osoby poniżej 25 roku życia mogą liczyć na ulgi), ale niestety osoby starsze zapłacą za swoje ubezpieczenie już nieco więcej.Jaki rodzaj ubezpieczenia i oferte wybiersz?

Każde towarzystwo przygotowuje własny zakres ubezpieczenia i własne pakiety. Jedni oferują tylko koszty leczenia i NNW, inni dodają ochronę bagażu lub OC w życiu prywatnym. To zatem wpływa na cenę. Każdy ubezpieczyciel posługuje się również widełkami cenowymi, które uzależnione są od wewnątrz firmowych czynników. A wiec jakie swiadczenia wybrac? Ubezpieczenie NNW Człowiek nawet we własnym domu nie może czuć się bezpiecznie, bo wstając z łóżka można poślizgnąć się i złamać nogę (historia autentyczna). A co dopiero w czasie podróży po dalekich krajach. Lepiej jednak mieć NNW. Przedmiotem ubezpieczenia NNW są następstwa nieszczęśliwych wypadków i inne zdarzenia, które powodują trwałe uszkodzenie ciała, uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego.

W razie nieprzewidzianej sytuacji w podróży możemy z racji posiadania dobrego NNW uzyskać pomoc medyczną i informacyjną, a także pewne odszkodowanie (które zwróci nam np. koszty leczenia za granicą). Jeśli jeździmy sobie beztrosko bez NNW, to któregoś dnia możemy się doigrać. Przymusu nie ma, ale po to mamy głowę, żeby myśleć, przewidywać i oszczędzać sobie kłopotów. Spokojna głowa, jesteśmy przygotowani na wszystko.

Ubezpieczenie turystyczne warto mieć gdy wyjeżdżamy także na zagraniczne wojaże. Cel i długość podróży czy pora roku nie grają roli. Sensowna polisa turystyczna może zawierać w sobie: ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) , ubezpieczenie OC jeśli przyczynimy się do jakiejś szkody, odszkodowanie wypłaci nasz ubezpieczyciel ubezpieczenie utraty bagażu (bez bagażu będzie ciężko, ale możemy otrzymać rekompensatę finansową)ubezpieczenie utraty sprzętu sportowego , koszty anulowania biletu czy odwołania noclegu (bolesne, ale zdarza się) , ryzyko uprawiania sportów.

Jak się zaopatrzyć w sensowne ubezpieczenie turystyczne? Najlepiej szybko i wygodnie, przez internet (szczególnie dla zapominalskich, robiących wszystko na ostatnią chwilę). Wszystko przebiega błyskawicznie: wypełniamy formularz, gdzie chcemy jechać, kiedy, ile osób chcemy objąć ubezpieczeniem itd.) i po chwili mamy przed sobą propozycje ubezpieczeń turystycznych. Kupujemy tę która nam najbardziej odpowiada i… gotowe. Żaden majątek a człowiek może już spokojnie jechać w niezapomnianą podróż.